Filtr Eco 8

Filtr mechaniczno-biologiczny z nakraplaczem do oczek wodnych i stawów ogrodowych o pojemności do 8.000 litrów.

Profesjonalny system filtracyjny jedno komorowy z nakraplaczem.

Problem zachowania równowagi biologicznej fauny i flory w sztucznym zbiorniku wodnym stanowi istotę naszych badań od przeszło 19 lat. Oczka wodne, stawki, stawy oraz inne formy zbiorników są przedmiotem nie tylko naszej pracy. Również naszą pasją. Zaufaj naszemu doświadczeniu i skorzystaj z naszej wiedzy o wodzie i projektowaniu zbiorników wodnych. Postaw na jakość produktów i nowe technologie, które oferujemy. Tylko nasze rozwiązania zapewnią Ci efekty na najwyższym poziomie.

Jednym z naszych nowatorskich i unikatowych rozwiązań jest Filtr Mechaniczno-Biologiczny z Nakraplaczem o pojemności do 8 000 litrów.

To rewelacyjne rozwiązanie dla Twojego ogrodu.

Zasada działania Filtra "Eco 8"

Napowietrzona woda jest bardzo ważnym czynnikiem w całkowitym procesie oczyszczania biologicznego. Dlatego właśnie, w pierwszej fazie oczyszczania, pompa pobiera wodę z dna zbiornika do specjalnej komory, gdzie ulega napowietrzeniu przez nakraplacz.

Następny etap to oczyszczanie mechaniczne pobranej wody. Czyszczenie wody w filtrze polega na wychwyceniu większych zanieczyszczeń – najpierw przez szczotki filtracyjne, a następnie gąbki filtracyjne o różnej granulacji (liczba porów PPI). Dalej następuje przepływ przez dolną część komory, w której znajduje się warstwa złoża biologicznego. W tym miejscu zaczyna się proces oczyszczania biologicznego. Polega on na rozmnożeniu i zalęgnięciu dużej ilości bakterii w porowatych częściach złoża. To właśnie owe bakterie zadbają o to by woda była przejrzysta, dotleniona, a ryby zdrowe. Dla tych bakterii pożywką są wszelkie resztki organiczne tj. odchody rybie, glony itp. Ten proces filtracji eliminuje również drobnoustroje chorobotwórcze ze środowiska, zapobiega rozmnażaniu glonów tzw. kwitnięciu wody. Przywrócona zostaje równowaga biologiczna.

Na to rozwiązanie otrzymaliśmy: PATENT UNIKATOWE ROZWIĄZANIE WZÓR PRAWNIE ZASTRZEŻONY

Całkowite wymiary filtra:

  • Długość: 70,5cm.
  • Szerokość: 66cm.
  • Wysokość: 87cm.
  • Wejście: Ø 25 mm.
  • Wyjście: Ø 75 mm.

Do tego filtra zalecamy montaż:

  • Rozdzielacz Eco 1
  • Pompa 3500 l/h
  • Lampa UV 15w

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami !

Ecofilter

Biuro