Filtr Eco 30

Filtr mechaniczno-biologiczny z turbiną natleniającą do oczek wodnych i stawów ogrodowych o pojemności do 30.000 litrów.

Profesjonalny system filtracyjny trzy komorowy z turbiną natleniającą wodę.

Problem zachowania równowagi biologicznej fauny i flory w sztucznym zbiorniku wodnym stanowi istotę naszych badań od przeszło 19 lat. Oczka wodne, stawki, stawy oraz inne formy zbiorników są przedmiotem nie tylko naszej pracy. Również naszą pasją. Zaufaj naszemu doświadczeniu i skorzystaj z naszej wiedzy o wodzie i projektowaniu zbiorników wodnych. Postaw na jakość produktów i nowe technologie, które oferujemy. Tylko nasze rozwiązania zapewnią Ci efekty na najwyższym poziomie.

Jednym z naszych nowatorskich i unikatowych rozwiązań jest FILTR MECHANICZNO-BIOLOGICZNY Z TURBINĄ NATLENIAJĄCĄ O POJEMNOŚCI DO 30 000 LITRÓW.

To rewelacyjne rozwiązanie dla Twojego ogrodu.

Zasada działania Filtra "Eco 30"

Napowietrzona woda jest bardzo ważnym czynnikiem w całkowitym procesie oczyszczania biologicznego. Dlatego właśnie w pierwszej fazie oczyszczania, pompa pobiera wodę z dna zbiornika do pierwszej komory, gdzie ulega silnemu napowietrzeniu przez turbinę z równoczesnym rozdrobnieniem zanieczyszczeń.

Drugi etap to czyszczenie  mechaniczne pobranej wody przez szczotki filtracyjne oraz złoże biologiczne. Znajduje się ono w dolnej części komory (jest umiejscowione w każdej z trzech komór). W tym właśnie miejscu zaczyna się proces oczyszczania biologicznego. Polega on na zalęgnięciu i rozmnożeniu się bakterii w porowatych częściach złoża. To owe bakterie zadbają o to, by woda była przejrzysta, dotleniona, a ryby zdrowe.

Następnie woda poddana jest ponownie oczyszczaniu mechanicznemu i biologicznemu w drugiej komorze przez gąbki filtracyjne o różnych granulacjach (liczba porów PPI) oraz złoże filtracyjne. Trzecia komora ma za zadanie oczyszczać tylko i wyłącznie biologicznie.

Złoże biologiczne umieszczone w jej całej części pozwala na rozwinięcie się bardzo dużej ilości bakterii, dla których pożywką są wszelkie resztki organiczne tj. odchody rybie, glony itp. Ten proces filtracji eliminuje drobnoustroje chorobotwórcze ze środowiska, zapobiega rozmnażaniu glonów tzw. kwitnięciu wody. Przywrócona zostaje równowaga` biologiczna.

TURBINA NATLENIAJĄCA JEST SERCEM I PŁUCAMI FILTRA – JEST TO ROZWIĄZANIE NIESPOTYKANE W ŻADNYCH FILTRACH PRODUKOWANYCH W EUROPIE, ZA OCEANEM – W USA, KANADZIE I AUSTRALII.

Na to rozwiązanie otrzymaliśmy: PATENT UNIKATOWE ROZWIĄZANIE WZÓR PRAWNIE ZASTRZEŻONY

Całkowite wymiary filtra:

  • Długość: 195cm.
  • Szerokość: 66cm.
  • Wysokość: 87cm.
  • Wejście: Ø 32 mm.
  • Wyjście: Ø 75 mm.

Do tego filtra zalecamy montaż:

  • Rozdzielacz Eco 3
  • Pompa 10000 l/h lub 10000 Plus l/h
  • Lampa UV 30w

 

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami !

Ecofilter

Biuro